Lazerle Göz Kapağı Estetiği Antalya

Lazerle göz kapağı estetiği Antalya, bölgede herhangi bir dikiş izi oluşumuna neden olmadan, lazer ışınları yardımı ile göz kapağı dokularını yenilemek ve göz kapağı sarkması gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılan, özel bir estetik uygulamasıdır. Göz kapağı ve göz çevresinde yer alan diğer dokular gerek yoğun mimik kullanımı gerekse de ilerleyen yaş gibi etmenler sebebiyle yıpranabilirler. Bu yıpranma ilerledikçe göz kapaklarında sarkma meydana gelir. Göz çevresinde torbalanmalar, renk değişimleri ve kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar. Bu da bireyin yorgun bir yüz ifadesine sahip olmasına ve çevresi tarafından olduğundan daha yaşlıymış gibi algılanmasına neden olur.

Bu gibi sorunlardan şikayetçi olan bireyler lazerle göz kapağı estetiği sayesinde çok daha genç ve çekici bir göz çevresi görünümüne sahip olabilirler. Üstelik bu uygulama son derece basit, ağrısız ve iz oluşumuna yol açmayan, özel tekniklerle yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Lazerle göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle göz kapağı estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle göz kapağı estetiğinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Lazerle göz kapağı estetiği kaç yaşında yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle göz kapağı estetiği ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Lazerle göz kapağı estetiği, göz kapağı ve çevresindeki estetik problemleri gidermek için, özel lazer cihazlarının kullanıldığı, cerrahi içermeyen bir estetik uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde göz kapağını meydana getiren dokular yenilenebilir, göz kapaklarındaki ve çevre dokulardaki yıpranmalar giderilebilir. Böylece hem göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlar giderilir hem de bölgedeki cilt dokusu çok daha genç bir görünüm kazanır.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Lazerle göz kapağı estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Göz kapağını meydana getiren cilt dokusunu ve bağ dokuları onarmak. Böylece göz kapağı sarkmasını gidermek.
  • Göz çevresinde bulunan cilt dokusunun daha genç bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Göz çevresindeki kırışıklıkları ve sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Yeni oluşabilecek kırışıklıkları önlemek.

Lazerle göz kapağı estetiği bu gibi nedenlerle yapılabilmektedir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Lazerle göz kapağı estetiği 18 yaşını doldurmuş olan ve hedef cilt bölgesinde aktif bir yara bulunmayan bireylere yapılabilir. Bu uygulama günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Özellikle de göz çevresindeki estetik problemlerden kurtulmak isteyen ancak ameliyat olmak istemeyen bireyler lazerle göz kapağı estetiğini tercih etmektedirler.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Riskli Mi?

Lazerle göz kapağı estetiği herhangi bir sağlık riskine yol açmaz. Bu uygulama sonrasında cilt yüzeyinde hafif bir kızarıklık ve şişlik meydana gelmesi mümkündür. Ancak bu gibi yan etkiler birkaç gün içerisinde tamamen geçeceklerdir. 

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Kalıcı Mı?

Lazerle göz kapağı estetiği sayesinde elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Hasta bölgenin bakımına ve sağlığına dikkat ettiği sürece lazerle göz kapağı estetiği sayesinde elde edilen kazanımlar zamanla ortadan kaybolmazlar. 

Lazerle Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Lazerle göz kapağı estetiğinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Göz çevresinde veya göz kapaklarında iz oluşumu gözlenmez.
  • Ağrısız bir şekilde yapılır.
  • Son derece kısa süren bir tedavidir, iş aralarında bile yapılabilmektedir.
  • Hastanede kalmaya veya evde yatarak dinlenmeye gerek yoktur, tedavi sonrasında günlük yaşama dönülebilir.
  • Göz çevresindeki kırışıklıklar ve sarkmalar için oldukça etkilidir.
  • Ameliyatsız ve dolayısıyla da anestezisiz bir şekilde yapılır

Lazerle göz kapağı estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Lazerle göz kapağı estetiğinin her seansı yaklaşık 10 ila 15 dakika kadar sürer. Uygulamanın seans sayısı ise bireyin göz bölgesindeki dokuların durumuna göre belirlenir. Genellikle 1 ila 3 seans yeterli olmaktadır.

Lazerle Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Lazerle göz kapağı estetiği oldukça hızlı ve konforlu bir uygulamadır. Aslında ağrısız bir tedavi olduğu için anestezi işlemi gerektirmez. Ancak yine de hassas bir cilde sahip olan veya ağrı eşiği düşük olan hastalar için göz çevresine ağrı kesici krem uygulanır. Sonra da üzerinde özel ayarlanmalar yapılan lazer cihazından göz bölgelerine lazer ışınları gönderilir. Böylece bölgedeki doku yenilenmesi hızlandırılır. Tedavi sonrasında göz çevresinde hafif bir kızarıklık olabilir. Bu kızarıklık herhangi bir ilaç kullanımına gerek kalmadan birkaç gün içinde tamamen geçecektir.

Antalya Lazerle Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

Antalya lazerle göz kapağı estetiği fiyatları ve ameliyatsız göz kapağı estetiği ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button