Lazerle Ben Aldırma Antalya

Lazerle ben aldırma Antalya, vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan küçük benlerin alınması ve bu benlerin yol açtığı görünümün giderilmesi amacıyla yapılan uygulamadır. Deri altında, cilde renk kazandıran pigment isimli özel yapılar bulunur. Bu yapılar vücudun belli bölgelerinde kümeleşebilir ve ben isimli, iyi huylu yapıları meydana getirebilirler. Benler çoğu zaman herhangi bir rahatsızlığa veya sağlık sorununa neden olmazlar. Ancak bulundukları bölgenin görünümünü olumsuz etkileyebilirler. Bahsi geçen benleri almak için çeşitli uygulamalara başvurulması mümkündür. Bu uygulamalar arasında en avantajlı olanlarından biri de lazerle ben aldırma uygulamasıdır.

Lazerle ben aldırma uygulaması sayesinde cilt yüzeyine zarar verilmeden ve herhangi bir cerrahi işlem gerçekleştirilmeden benler alınabilir. Lazerle ben alma işlemi genelde cilt ile aynı yükseklikte olan, küçük benlerin alınması amacıyla gerçekleştirilir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle ben alma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerli ben tedavisi ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle ben alma tedavisinin avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Lazerle ben alma kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya lazerle ben aldırma işlemi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazerle Ben Aldırma Nedir?

Lazerle ben aldırma, CO2 lazer teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen ve cilt yüzeyindeki benleri almak amacıyla yapılan, son derece avantajlı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde vücudun çeşitli bölgelerindeki, yüzeysel ve hemen hemen ciltle aynı yüksekliğe sahip olan benler yok edilebilir. Böylece hedef cilt bölgesinin daha bütünlüklü ve çekici bir görünüm edinmesi sağlanabilir. Lazerle ben aldırma işlemi sırasında benlere müdahale etmek için herhangi bir cerrahi işlem gerçekleştirilmez. Dolayısıyla zorlu anestezi işlemlerine ve cilt yüzeyinde iz bırakabilen dikiş işlemlerine gerek kalmaz. Böylece bireyler kolay ve konforlu bir işlem ile benlerinden kurtulabilirler.

Lazerle Ben Aldırma Kimlere Yapılır?

Lazerle ben aldırma tedavisi, vücudunun çeşitli bölgelerinde yoğun bir şekilde ben oluşumu meydana gelen bireylere yapılabilir. Lazerle ben aldırma işlemi yaptırmak isteyen bireylerin reşit olmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçük bireylere lazerle ben aldırma işlemi önerilmez.

Benler Neden Olur?

Ben oluşumuna yol açan üç ana faktör vardır. Bunlar hormonal değişimler, yoğun bir şekilde morötesi ışığa maruz kalmak ve genetik özelliklerdir. Bahsi geçen etmenler cilt altındaki pigmentlerin yoğunlaşmasına ve kümeleşerek ben oluşumuna yol açmasına neden olabilir.

Lazerle Ben Aldırma Zararlı Mıdır?

Lazerle ben aldırma işlemi zararlı veya tehlikeli değildir. Ancak bu işlemin uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir, güzellik merkezlerinde tıp doktoru olmayan bireyler tarafından yapılan lazer tedavileri istenmeyen yan etkilere ve cilt hasarına neden olabilir.

Lazerli Ben Tedavisinin Avantajları Nelerdir? 

Lazerli ben tedavisinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Ağrısız bir tedavidir.
  • Genellikle 1 seansta tamamlanır.
  • Seans süreleri oldukça kısadır.
  • Konforlu ve kolay bir uygulamadır.
  • Enfeksiyon riski son derece düşüktür.
  • Uygulama sonrasında cilt yüzeyinde dikiş izi kalmaz.
  • Bölge uygulamadan sonra hızlı bir şekilde iyileşir.
  • Uygulamadan sonra günlük yaşama dönülebilir.

Lazerle ben aldırmanın avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Lazerle Ben Aldırma Ne Kadar Sürer?

Lazerle ben aldırma işlemi genelde 15 ila 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Genelde lazer atımları 5’er dakika boyunca bölgedeki benlere yoğunlaştırılır. Yani ben sayısına göre işlemin süresi bir miktar değişiklik gösterebilir.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Lazerle ben aldırma tedavisi, diğer CO2 lazer uygulamaları gibi son derece konforludur. Bu işlem, bölgedeki dokuların korunması ve olası enfeksiyonların önlenebilmesi için steril koşullarda yapılır. İlk olarak benlerin yoğun olarak bulunduğu bölgelere topikal anestezi etkili krem uygulanır. Bu krem dokuların ağrı hissetmesini geçici olarak engeller. Anestezinin etkileri başladıktan sonra CO2 lazer probundan hedef bölgeye lazer atımları yapılır. Lazer atımları benleri meydana getiren pigmentleri parçalar. Bunu yaparken çevredeki diğer dokulara zarar verilmez. Böylece çekici ve temiz bir cilt görünümü meydana getirilir.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Lazerle ben aldırma sonrası hastalar günlük yaşamlarına dönebilirler. Ancak tedavinin yapıldığı bölge bir süre dış etmenlere karşı hassastır. Bu yüzden bölgeye bir gün kadar su temas ettirilmemelidir. Aynı şekilde dışarı çıkılacaksa bölge, güneş ışığına karşı korunmalı, bölgenin tahriş olmasına neden olabilecek davranışlardan kaçınılmalıdır. Yaklaşık 7 gün içerisinde bölge tamamen iyileşecektir.

Antalya Lazerle Ben Aldırma Fiyatları 2024

Antalya lazerle ben aldırma fiyatları ve lazerli ben tedavisi ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button