Çekik Göz Estetiği Antalya

Çekik göz estetiği Antalya, dış göz kenarlarının çekik bir yapıya sahip olabilmesi ve göz çevresindeki estetik kusurların giderilebilmesi amacıyla yapılan, özel bir göz çevresi estetiğidir. Çekik göz ameliyatı halk arasında badem göz estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir. Gözlerin çevresinde yer alan dokular, zaman içerisinde birtakım etmenler sonucu yıpranırlar. Bu yıpranmanın nedenleri arasında güneş ışığı maruziyeti, önerilmeyen kozmetik ürünlerin düzenli kullanımı ve yaşlanma gibi durumlar yer alır. Yoğun mimik kullanımı ve çeşitli cilt hastalıkları da göz çevresindeki dokuların kırışmasına, yıpranmasına ve bölgede sarkma meydana gelmesine neden olabilir.

Tüm bunlar gözün, dolayısıyla da göz çevresinin ve yüzün geri kalanının estetik görünümünü olumsuz etkileyen sorunlardır. Çekik göz estetiğinin amacı, bu gibi sorunları ortadan kaldırmak ve göz şeklini düzenleyerek, gözlerin yüze estetik bir boyut kazandırmalarını sağlamaktır. Yazımızın devamında ‘’Çekik göz ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Çekik göz ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Çekik göz ameliyatı kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Çekik göz estetiği erkeklere yapılabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Çekik göz estetiği Antalya ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Çekik Göz Estetiği Antalya Nedir?

Çekik göz estetiği, göz çevresinde kırışıklıklar bulunan, göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlar yaşayan ve çok daha genç bir göz çevresi görünümüne kavuşmak isteyen bireylere uygulanan, özel bir göz estetiği operasyonudur. Çekik göz estetiği halk arasında badem göz estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu operasyon sayesinde yalnızca göz kapaklarındaki sorunlar değil aynı zamanda göz çevresinde bulunan kırışıklıklar ve sarkmalar da giderilir. Böylece yoğun yüz ifadesi kullanımına veya yaşlanmaya bağlı olarak göz çevresinde oluşan estetik kusurlar tamamen ortadan kaldırılmış olur. 

Çekik Göz Ameliyatı Neden Yapılır?

Çekik göz ameliyatının temel amacı, göz çevresinde çekici ve genç bir görünüm meydana getirmektir. Bunun mümkün olabilmesi için de bölgedeki dokular yeniden pozisyonlandırılmaktadır. Böylece göz kapağı sarkması ve göz çevresinde kırışıklık gibi sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Göz çevresinde en sık görülen estetik problemlerden biri de kaz ayağı kırışıklıkları olarak adlandırılan kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklar genellikle botoks veya benzer işlemlerle geçici olarak azaltılırlar. Ancak çekik göz ameliyatı sayesinde bu kırışıklıkları tamamen ve kalıcı olarak gidermek mümkündür.

Çekik Göz Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Çekik göz estetiği 18 yaşından sonra her yaştan bireye yapılabilir. Çekik göz ameliyatının her estetik uygulama gibi 18 yaşından küçük bireylere uygulanması önerilmemektedir.

Çekik Göz Ameliyatı Erkeklere Yapılabilir Mi?

Çekik göz ameliyatı erkeklere de yapılabilen bir operasyondur. Bu operasyon günümüzde yaygın bir şekilde hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Çekik Göz Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Çekik göz estetiğinin faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Göz çevresinde bulunan kaz ayağı kırışıklıkları tamamen giderilir.
  • Göz bölgesindeki sarkmalar ortadan kaldırılır.
  • Gözler hafif çekik bir yapı kazanır ve böylece göz çevresinde çok daha genç bir görünüm meydana getirilir.
  • Göz çevresinde oluşabilecek göz kapağı sarkması gibi sorunlar önlenir.
  • Gözlerin güzelliği ortaya çıkarılır.

Çekik göz estetiğinin faydaları bu şekilde sıralanabilir.

Çekik Göz Estetiği Kalıcı Mı?

Çekik göz estetiği ile elde edilen kazanımların tamamı kalıcıdır. Bazı bireyler çekik göz estetiği yerine botoks veya dolgu gibi işlemleri tercih etmektedir. Ancak bu işlemler göz çevresindeki sorunlar için yeterince etkili ve kalıcı çözüm yolları sunmazlar. Etkileri birkaç ay içerisinde tamamen kaybolur. Ancak çekik göz estetiği ile elde edilen kazanımlar kalıcı olur.

Çekik Göz Estetiği Antalya Nasıl Yapılır?

Çekik göz estetiği öncesinde hastanın göz çevresine özel bir lokal anestezi işlemi yapılır. Daha sonra ise gözlerin dış kenarlarına, özel cerrahi işlemler ve dikiş yöntemleri ile müdahale edilir. Gözlerin dışa doğru hafif çekik bir yapı kazanması, bölgedeki kırışıklıkların ve torbalanmaların ortadan kaldırılması sağlanır. Bu operasyon genelde 1 saat kadar sürer.

Çekik Göz Estetiğinin İyileşme Süresi Ne Kadar?

Çekik göz estetiği yaptıran bireyler genelde birkaç gün içinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Bu süreçte doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Aynı şekilde birkaç gün boyunca duş alınmamalıdır.

Antalya Çekik Göz Estetiği Fiyatları 2024

Antalya çekik göz estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button