Badem Göz Estetiği Antalya

Badem göz estetiği Antalya, göz çevresinin bademi andıran, çekik bir yapıya kavuşması böylece çekici bir göz görünümü meydana getirilmesi amacıyla yapılan operasyondur. Badem göz estetiği halk arasında çekik göz estetiği olarak da bilinmektedir. Gözler, sosyal etkileşimler sırasında iletişim kurulan bireyin, yüzde dikkat ettiği en önemli organlardan biridir. Bu organlar duygularımızı sözsüz olarak ifade etmemizi sağlar ve yüz güzelliğine oldukça önemli bir seviyede katkı sağlarlar. Göz çevresinde meydana gelen yıpranma, göz kapağı düşüklüğü, göz çevresi kırışıklıkları ve benzer etmenler gözlerin görünümünü ciddi ölçüde olumsuz etkileyebilir.

Bireyler bu gibi etmenler sebebiyle karşılarındaki kişilerin bilinçaltı tarafından olduklarından çok daha yaşlı ve yorgunlarmış gibi yorumlanabilirler. Badem göz estetiği bu gibi sorunları ortadan kaldırmak, göz çevresinde çekici bir görünüm oluşturmak ve bu amaçla da göz çevresi dokularını yeniden düzenlemek amacıyla yapılır. Bu operasyonun detayları tamamen kişiye özel olarak planlanır. Yazımızın devamında ‘’Badem göz estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Badem göz estetiği ne kadar süre?’’, ‘’Badem göz estetiği kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Badem göz estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya badem göz estetiği ve çekik göz ameliyatı gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiği Antalya, gözün dış kenarlarının hafif bir şekilde alın bölgesine doğru çekikleştirildiği, böylece göz çevresindeki sorunların ortadan kaldırıldığı, özel bir göz estetiğidir. Badem göz estetiği hem dünyada hem de ülkemizde git gide popülerlik kazanan bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde göz çevresindeki sarkmalardan ve kırışıklıklardan tamamen kurtulmak, gözlere çekici bir görünüm kazandırmak mümkün olmaktadır. Badem göz estetiği sayesinde göz kapaklarını ilgilendiren estetik ve işlevsel sorunlara da müdahale edilebilmektedir.

Badem Göz Estetiği Antalya Neden Yapılır?

Badem göz estetiği farklı amaçlarla yapılabilir. Bu amaçlar arasında şunlar yer alır:

  • Göz çevresinde yer alan ve kaz ayağı kırışıklıkları olarak bilinen çizgileri kalıcı olarak ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresindeki doku yıpranmasına bağlı oluşan sarkmaları gidermek.
  • Göz kapaklarındaki sorunları ortadan kaldırmak ve göz kapaklarının hem kendi aralarında hem de gözlerle uyumlu bir yapı edinmesini sağlamak.
  • Gözlere hafif çekik, genç ve çekici bir görünüm kazandırmak.

Badem göz estetiğinin yapılma nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

Badem Göz Estetiği Antalya Kaç Yaşında Yapılır?

Badem göz estetiği reşit olan her yaştan hasta tarafından tercih edilebilmektedir. Bu uygulama, göz kapağı estetiği Antalya aksine mutlaka göz çevresinde bir sorun olmasını gerektirmez. Bazı bireyler göz çevrelerinde daha çekik ve çekici bir görünüm oluşması için de badem göz estetiğini tercih edebilirler.

Badem Göz Estetiği Riskli Mi?

Badem göz estetiği eğer steril ameliyathane koşullarında ve alanında uzman bir göz doktoru tarafından yapılmazsa bazı sağlık riskleri gelişebilir. Bunlar arasında göz dokularının zarar görmesi, bölgede enfeksiyon meydana gelmesi ve benzer riskler bulunmaktadır. 

Badem Göz Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Badem göz estetiğinin faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Kaz ayağı kırışıklıkları, botoks tedavisinde olanın aksine kalıcı bir şekilde ve tamamen ortadan kaldırılır.
  • Göz çevresindeki sarkma sorunu giderilir.
  • Göz çevresinde çekik ve genç bir görünüm meydana getirilir.
  • Göz çevresinde yer alan ve bireyin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan kusurlar ortadan kaldırılır.
  • Göz kapaklarını ilgilendiren problemler giderilir.

Badem göz estetiğinin faydaları bu şekilde sıralanabilir.

Cat Eye Estetiği Kalıcı Mı?

Badem göz estetiği halk arasında ‘’Cat eye estetiği’’ veya ‘’Fox eye estetiği’’ gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu uygulama ile elde edilen göz görünümü kalıcıdır. Yani uygulamanın, botoks gibi işlemlerde olduğu gibi bir süre sonra tekrarlanmasına gerek yoktur.

Badem Göz Estetiği Ne Kadar Sürer?

Badem göz estetiği, 1 saat kadar süren tek bir operasyonla yapılır. Bu süre çeşitli etmenlere göre kişiden kişiye bir miktar değişebilir.

Badem Göz Estetiği Antalya Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği sırasında ilk olarak hastanın, ameliyatın geri kalanında gerçekleşen işlemler nedeniyle ağrı hissetmemesi için göz bölgesine lokal anestezi yapılır. Daha sonra ise gözlerin dış kenarlarına atılan kesiler yardımı ile bölgedeki cilt dokusu gerdirilir. Böylece bölgede meydana gelen sarkmalar giderilmiş olur.

Badem Göz Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nelerdir?

Badem göz estetiği öncesinde doktor, hastanın göz bölgesi ile ilgili incelemeler yapar. Bu bölgedeki estetik problemleri değerlendirir. Daha sona ise hastanın şikayetlerini dinler ve ameliyattan nasıl bir görünümle ayrılmak istediğini sorar. En sonunda ise kişiye özel bir estetik planlaması hazırlar.

Badem göz estetiği sonrasında ise hasta aynı gün taburcu olur. Hastaya iyileşme sürecinde kullanması için özel ilaçlar reçete edilir. Bu süreçte hastanın denize veya havuza girmemesi gerekir. Aynı şekilde sırt üstü uyuması da şiddetle önerilir.

Antalya Badem Göz Estetiği Fiyatları 2024

Antalya badem göz estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button