İzsiz Göz Kapağı Estetiği Antalya

İzsiz göz kapağı estetiği Antalya, lazer teknolojisi sayesinde göz çevresinde yer alan dokuların yenilenmesi ve gençleşmesi için yapılan, özel bir estetik uygulamasıdır. Göz kapakları ve göz çevresinde yer alan diğer dokular, zaman içerisinde çeşitli etmenler nedeniyle yıpranabilirler. Normal şartlarda bu yıpranma, vücudun doğal olarak sahip olduğu doku yenileme mekanizmaları sayesinde giderilir. Ancak bazı kişilerde bu mekanizma gerektiği gibi çalışmaz veya bölgedeki doku yıpranmasının seviyesi fazla olduğu için istenilen sonuçları veremez. Buna bağlı olarak da göz çevresi kırışıklıkları artar, göz kapaklarında sarkma ve düşüklük meydana gelir.

Bahsi geçen problemleri blefaroplasti gibi göz estetiği ameliyatları ile veya izsiz göz kapağı estetiği gibi lazer tedavileri ile ortadan kaldırmak mümkündür. İzsiz göz kapağı estetiği hem göz çevresinde dikiş izi kalmaması hem de herhangi bir cerrahi işlem içermemesi nedeniyle yaygın olarak tercih edilir. Yazımızın devamında ‘’İzsiz göz kapağı estetiği neden yapılır?’’, ‘’İzsiz göz kapağı estetiğinin avantajları nelerdir?’’, ‘’İzsiz göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’ ve ‘’İzsiz göz kapağı estetiği ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Antalya izsiz göz kapağı estetiği ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

İzsiz Göz Kapağı Estetiği Nedir?

İzsiz göz kapağı estetiği, lazer tedavisi ile yapılan ve göz çevresinde herhangi bir iz oluşumuna neden olmayan, özel bir göz çevresi estetiğidir. İzsiz göz kapağı estetiği genellikle dikiş izlerine sahip olmak istemeyen, ameliyatsız uygulamaları daha avantajlı bulan ve yoğun bir çalışma hayatı olan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Çünkü bu operasyon son derece basit ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Üstelik izsiz göz kapağı estetiği sonrasında evde yatarak dinlenmeye veya hastanede kalmaya gerek yoktur. Direkt olarak günlük yaşama devam edilebilir.

İzsiz Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

İzsiz göz kapağı estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Göz kapaklarında herhangi bir dikiş izi bırakmadan gençleşme ve yenilenme sağlamak. Göz kapağı sarkması gibi sorunları ortadan kaldırmak.
  • Göz kapaklarındaki cilt dokusunun daha genç bir yapı kazanmasını sağlamak.
  • Göz çevresindeki kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek.
  • Göz çevresinde genç ve çekici bir görünüm meydana getirmek.

İzsiz göz kapağı estetiğinin yapılma nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

İzsiz Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

İzsiz göz kapağı estetiği genellikle orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilir. Ancak bu uygulamanın 18 yaşını doldurmuş olan ve göz çevresinde herhangi bir aktif cilt hastalığı bulunmayan herkese yapılması mümkündür. 

İzsiz Göz Kapağı Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

İzsiz göz kapağı estetiğinin faydaları arasında şunlar yer alır:

  • Göz çevresinde yer alan kırışıklıklar giderilir.
  • Göz kapaklarını meydana getiren dokuların doğal bir şekilde yenilenmesi ve iyileşmesi sağlanır.
  • Göz çevresindeki sarkmalar zamanla kaybolur.
  • Tüm bu kazanımlar göz çevresinde dikiş izi oluşumuna neden olmadan gerçekleştirilir.
  • İzsiz göz kapağı estetiği sayesinde elde edilen kazanımlar, botoks veya dolgu işlemleri gibi geçici değillerdir.

İzsiz göz kapağı estetiğinin faydaları bu şekilde sıralanabilir.

İzsiz Göz Kapağı Estetiği Erkeklere Yapılabilir Mi?

İzsiz göz kapağı estetiği hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir. Bu uygulama, göz çevresindeki kırışıklıklardan, göz kapağı sarkmasından ve göz çevresi sarkmalarından şikayetçi olan ancak ameliyat olmak istemeyen tüm reşit bireylere uygulanabilir.

İzsiz Göz Kapağı Estetiği Kaç Seans Sürer?

İzsiz göz kapağı estetiğinin seans sayısı, hastanın göz çevresindeki yıpranmaya ve göz kapaklarının durumuna göre belirlenir. Bu işlem genelde 1 ila 3 seans kadar yapılır.

İzsiz Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

İssiz göz kapağı estetiğinin her seansı yaklaşık 10 ila 15 dakika kadar sürer. Bu uygulama oldukça hızlıdır. Hatta bazı bireyler bu gibi lazer tedavilerini iş molaları sırasında yaptırıp sonrasında işlerine geri dönmektedirler.

İzsiz Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

İzsiz göz kapağı estetiği ağrısız bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında ilk olarak göz kapaklarına ve göz çevresinde yer alan dokulara topikal anestezi kremi sürülür. Daha sonra ise bahsi geçen dokulara lazer atımları yapılır. Böylece tedavi tamamlanmış olur. Tedavi sırasında iz oluşumuna yol açabilecek cerrahi kesiler veya dikiş işlemleri yapılmaz. Dolayısıyla da cilt yüzeyinde hiçbir şekilde iz oluşumu gözlenmez.

Antalya İzsiz Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

Antalya izsiz göz kapağı estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button