Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Antalya

Ameliyatsız göz çevresi estetiği Antalya, göz çevresinde meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak, göz çevresinde genç bir görünüm meydana getirmek amacıyla yapılan, özel bir lazer tedavisidir. Göz çevresinde, gözlerin ve yüzün görünümünü etkileyen son derece önemli dokular yer alır. Bu dokularda yüz ifadelerinin yoğun bir şekilde kullanımı, ilerleyen yaş, güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak ve önerilmeyen kozmetik ürünler kullanmak nedeniyle doku yıpranması meydana gelebilir. Bu yıpranmanın etkileri ilerleyen dönemlerde cilt sarkması, göz kapağı düşüklüğü, kaş düşüklüğü ve göz çevresi kırışıklıkları olarak ortaya çıkar.

Bahsi geçen estetik problemler bireyin hem göz güzelliğini hem de yüzünün estetik bütünlüğünü olumsuz etkilerler. Bu problemlerden şikayetçi olan ancak herhangi bir ameliyat yaptırmak istemeyen bireyler ameliyatsız göz çevresi estetiği ile çok daha çekici bir göz çevresi görünümüne sahip olabilirler. Yazımızın devamında ‘’Ameliyatsız göz çevresi estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Ameliyatsız göz estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Ameliyatsız göz estetiğinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Ameliyatsız göz çevresi estetiği riskli mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya ameliyatsız göz çevresi estetiği ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Nedir?

Ameliyatsız göz çevresi estetiği Antalya, lazer teknolojisi kullanılarak yapılan ve bölgedeki dokuların yenilenme mekanizmalarını aktifleştirmek için gerçekleştirilen, özel bir tedavidir. Bu tedavi sayesinde dokuların doğal bir şekilde iyileşmesi sağlanır. Üstelik ameliyatsız göz çevresi estetiği sayesinde elde edilen cilt görünümü, botoksla veya dolgu uygulamaları ile elde edilen kazanımların aksine kalıcıdır. Yani zaman içerisinde ortadan kaybolmazlar. Bu uygulama sırasında CO2 lazer teknolojisi kullanılır, CO2 lazer sayesinde hedef bölgedeki cilt dokusunun yalnızca ilgili katmanları uyarılır, böylece tedavi sırasında farklı deri katmanlarına müdahale edilmemiş olur.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Neden Yapılır?

Ameliyatsız göz çevresi estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

 • Göz çevresindeki doku yaşlanmasını durdurmak.
 • Göz çevresindeki dokuların yenilenmesini ve gençleşmesini sağlamak.
 • Göz çevresinde meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları gidermek.
 • Göz kapağı sarkması gibi sorunları ameliyatsız bir şekilde ortadan kaldırmak.

Ameliyatsız göz çevresi estetiği bu gibi nedenlerden yapılabilir.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Kimlere Yapılır?

Ameliyatsız göz çevresi estetiği 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen bireylerin, göz çevrelerinde herhangi bir cilt hastalığı olmaması gerekir. Eğer uygulamaya engel teşkil edebilecek bir hastalık söz konusu ise öncelikle bu hastalık tedavi edilmeli ve sonrasında ameliyatsız göz çevresi estetiği yapılmalıdır.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Erkeklere Yapılır Mı?

Ameliyatsız göz çevresi estetiği her cinsiyetten bireye yapılabilir. Günümüzde hem erkekler hem de kadınlar ameliyatsız göz çevresi estetiği yaptırabilmektedir.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız göz çevresi estetiğinin avantajları arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Uygulama herhangi bir cerrahi işlem yapılmadan gerçekleşir.
 • Hastalar tedaviden sonra günlük hayatlarına devam edebilirler.
 • Hastane yatışı veya evde yatarak istirahat gerektirmez.
 • Hastaların çalışma yaşamlarına ara vermelerine gerek yoktur.
 • İyileşme süreci son derece kısa ve konforludur.
 • Ağrısız bir işlemle yapılmaktadır.
 • Cilt yüzeyinde herhangi bir kesi veya dikiş izi kalmamaktadır.

Ameliyatsız göz çevresi estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Riskli Mi?

Ameliyatsız göz çevresi estetiği riskli bir uygulama olarak kabul edilmez. Elbette bu uygulamaya bağlı olarak gelişebilecek bazı sağlık sorunları vardır. Mesela ameliyatsız göz çevresi estetiği sonrasında hedef bölgede hafif bir kızarıklık görülebilir. Ancak bunlar geçici sorunlardır, birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolurlar.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız göz çevresi estetiği 1 ila 3 seans halinde yapılır. Bu uygulamanın her seansı yaklaşık 10 dakika kadar sürer. Seanslar arasında genelde 2 ila 3 haftalık bir süre vardır. Doktorunuz konu hakkında sizi daha detaylı olarak bilgilendirecektir.

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız göz çevresi estetiği sırasında ilk olarak hastanın göz bölgesine ağrı kesici etkili, topikal anestezi kremi sürülür. Daha sonra ise hedeflenen dokulara kontrollü lazer ışınları gönderilir. Bu ışınlar bölgedeki cilt dokusunu uyarırlar. Ciltteki yenilenme mekanizmalarını harekete geçirirler. Hastalar tedavi sonrasında direkt olarak evlerine dönebilir veya işlerine devam edebilir. Yalnızca tedaviden sonra göz çevrelerini güneş ışığına karşı korumaları tavsiye edilir.

Antalya Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği Fiyatları 2024

Antalya ameliyatsız göz çevresi estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz. 

Doktora Sorun!
Call Now Button