Göz Kapağı Estetiği Antalya

Göz kapağı estetiği Antalya, göz kapağı dokularının yaşlanma gibi nedenlerden yıprandığı ve göz kapağı sarkması gibi sorunların meydana geldiği kişilerde, göz kapaklarını yeniden düzenlemek ve göz çevresine çekici bir görünüm kazandırmak için yapılan operasyondur. Göz kapakları, gözlerin sınırlarını oluşturur ve göz güzelliği için son derece önemli olan kirpikleri barındırırlar. Göz kapaklarının duruşu ve yapıları, gözün estetik değeri için oldukça önemlidir. Eğer göz kapaklarında yaşlanma gibi etmenlere bağlı olarak sarkma veya düşüklük meydana gelirse bireyin göz görünümünde eşitsizlikler meydana gelir.

Birey normalde olduğundan daha yaşlıymış veya günlerce uyuyamamış gibi yorgun bir görünüme sahip olur. Bazı durumlarda göz kapağı düşüklüğü görme alanının fiziksel olarak daralmasına da yol açabilir. Bu gibi sorunlar yalnızca gözleri değil aynı zamanda yüzün estetik bütünlüğünü de olumsuz etkilerler. Günümüzde bu sorunlardan göz kapağı estetiği veya blefaroplasti olarak bilinen operasyon ile kurtulmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Göz kapağı estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Göz kapağı estetiğinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Göz kapağı estetiği kaç yaşında yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya göz kapağı estetiği ve blefaroplasti operasyonu hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği Antalya, yıpranan göz kapağı dokularını onarmak ve böylece göz kapağı sarkması gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında tüm göz kapaklarına müdahale edilebilir. Bazı durumlarda ise yalnızca alt göz kapaklarına veya yalnızca üst göz kapaklarına müdahale edilebilir. Göz kapağı estetiği sırasında tam olarak hangi işlemlerin yapılacağı ve hangi bölgelere müdahale edileceği, hastanın ameliyat sayesinde almayı umduğu görünüme göre özel olarak belirlenir.

Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Göz kapağı estetiğinin yapılma amacı, göz kapaklarında yer alan fazla dokuları almak, kalan dokuları onarmak ve yeniden düzenlemektir. Böylece göz kapaklarının hem işlevsel hem de estetik olarak çok daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır. 

Göz Kapağı Sarkması Neden Olur?

Göz kapağı sarkmasının pek çok nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları ilerleyen yaşla ilgilidir. Zaman içerisinde bölgedeki dokular zayıflayabilir ve sarkabilir, bu da göz kapağı sarkmasına yol açabilir. Göz kapağı sarkmasının diğer nedenleri arasında güneş ışığı maruziyeti, genetik etmenler ve çeşitli çevresel etmenler yer almaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Göz kapağı estetiği hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilen bir estetik operasyonudur. Blefaroplasti olarak da bilinen bu operasyon genellikle orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilmektedir. Ancak genç bireyler de göz kapağı estetiği yaptırabilmektedir. Göz kapağı estetiği yaptırmak isteyen bireylerin göz kapaklarında, aktif bir enfeksiyon veya açık bir yara bulunmamalıdır. Eğer bahsi geçen sorunların varlığı söz konusu ise öncelikle bunlar tedavi edilir, daha sonra göz kapağı estetiği yapılır

Göz Kapağı Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Göz kapağı estetiğinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Bu operasyon sırasında yalnızca estetik sorunlara müdahale edilmez, göz kapağı sarkması sonucu ortaya çıkan işlevsel sorunlar da giderilmiş olur.
  • Operasyon tamamen ağrısız bir şekilde yapılır.
  • Tüm işlemler genelde bir saatten kısa bir sürede tamamlanır.
  • Hastalar ameliyattan sonra geceyi hastanede geçirmek zorunda değildir.
  • İyileşme süreci konforlu ve hızlıdır.

Göz kapağı estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Göz kapağı estetiği yaklaşık 30 ila 45 dakika kadar sürmektedir. Ancak bu süre, göz kapaklarının tamamına mı yoksa yalnızca bir kısmına mı müdahale edileceğine göre değişiklik gösterebilir. Doktorunuz sizin taleplerinize yönelik bir estetik planlaması yaptıktan sonra sizi göz kapağı estetiğinin tahmini süresi hakkında bilgilendirecektir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiğinin ilk aşamasında gözlere anestezi işlemi uygulanır. Daha sonra ise göz kapaklarındaki sarkmayı ortadan kaldırmak için, bölgedeki fazla deri dokusu alınmaktadır. Fazla dokular alındıktan sonra kalan dokular, özel cerrahi işlemler ve dikiş işlemleri yardımı ile yeniden düzenlenmektedir. Böylece göz kapağı düşüklüğü tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Göz kapağı estetiği yaptıran kişiler birkaç saat hastanede dinledikten sonra aynı gün taburcu olurlar. Göz kapağı estetiğinin iyileşme süresi yaklaşık 4 ila 7 gündür. Hastalar bu süreçte doktorlarının önerisiyle kademeli olarak günlük hayatlarına devam edebilirler. Ancak göz kapağı estetiğinin iyileşme sürecinde doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı, bir süre havuza veya denize girilmemeli ve gözler ovuşturulmamalıdır.

Antalya Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

Antalya göz kapağı estetiği fiyatları ve blefaroplasti fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button