Kaş Kaldırma Estetiği Antalya

Kaş kaldırma estetiği Antalya, kaşların, kulağa yakın olan, dış bölgelerinde meydana gelen kaş düşüklüğünü ortadan kaldırmak, kaşlara çekici bir pozisyon kazandırmak amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Kaşlar ile göz güzelliği arasında önemli bir bağ vardır. Kaşlar, saçlar ve kirpikler arasında estetik bir bağlantı oluştururlar. Aynı zamanda da göz güzelliğini ortaya çıkarmak için yüzde, gözleri öne çıkaran bir kontrast meydana getirirler. Bu yüzden kaşların pozisyonu ve şekli bireyin göz çevresinin güzelliğini direkt olarak etkiler. Kaşlarda genetik etmenlere veya sonradan meydana gelen doku yıpranmasına bağlı ortaya çıkan kaş sarkması, kaşlar ile gözler arasında bulunan cilt dokusunun şişmiş bir şekilde görünmesine, gözlerin bu şişlik tarafından perdelenmesine neden olur. Antalya kaş kaldırma estetiği, bu gibi estetik sorunların, bireylerin tercihleri ve ihtiyaçları doğrultusunda planlanan operasyonlar ile ortadan kaldırılmaları için yapılır.

Böylece kaş ve göz çevresinde çok daha çekici bir görünüm meydana getirilir. Yazımızın devamında ‘’Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Kaş kaldırma estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Kaş kaldırma estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Kaş kaldırma estetiği erkeklere yapılabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya kaş kaldırma estetiği ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir?

Kaş kaldırma estetiği Antalya, kaşları kaldırmak ve kaş çevresine çekici bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılan operasyondur. Kaşlar, gözlerin güzelliğini ve üst yüz bölgesinin estetik bütünlüğünü direkt olarak etkilerler. Estetik açıdan zengin bir pozisyona ve ideal bir şekle sahip olan kaşlar hem erkeklerin hem kadınların daha çekici bir göz çevresi görünümü kazanmasını sağlar. Kaş kaldırma estetiği bu amaç doğrultusunda kaş bölgesinin yeniden şekillendirilmesi ve kaşların, dış bölgeden askılanmasıyla yapılır.

Kaş Kaldırma Estetiği Neden Yapılır?

Kaş kaldırma estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

 • Kaşlardaki sarkmayı ve düşüklüğü ortadan kaldırmak.
 • Kaş düşüklüğüne bağlı göz çevresinde meydana gelen şişliği gidermek.
 • Kaşlara ideal bir pozisyon kazandırmak.
 • Kaşların gözler ve yüzdeki diğer organlarla uyumlu bir görünüm kazanmasını sağlamak.

Kaş kaldırma estetiği bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

Kaş Kaldırma Estetiği Antalya Kimlere Yapılabilir?

Kaş kaldırma estetiği 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir. Bu estetik operasyonu günümüzde hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilmektedir. Çünkü her iki cinsiyet için de kaşların görünümü ve pozisyonu, yüzün genel estetik değeri için son derece büyük bir önem taşımaktadır.

Kaş Düşüklüğü Neden Olur?

Kaş düşüklüğünün nedenleri arasında birtakım genetik etmenler, doku zayıflaması ve mimik kullanımı gibi faktörler yer alır. Bu gibi faktörler yaşlanmanın ve benzer etmenlerin de etkisiyle zaman içerisinde kaşların ideal konumlarından kaymalarına ve göz çevresinde şişlik meydana getirmelerine sebep olurlar.

Kaş Kaldırma Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

Kaş kaldırma estetiğinin faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Erkeklerde çok daha maskülen, kadınlarda ise feminen ve çekici bir göz çevresi görünümü meydana getirilir.
 • Kaşların, yüzün diğer bölgeleri ile uyumlu bir görünüm kazanması sağlanır.
 • Göz ile kaşlar arasında kalan şiş bölge ortadan kaldırılır.
 • Göz çevresinde çok daha genç ve çekici bir görünüm meydana getirilir.
 • Kaş kaldırma estetiği ağrısız bir şekilde yapılır.
 • Kaş kaldırma estetiği sonrası aynı gün taburcu olunur.

Kaş kaldırma estetiğinin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir.

Kaş Kaldırma Estetiği Ne Kadar Sürer?

Kaş kaldırma estetiği yaklaşık 45 dakika kadar sürmektedir. Bazı durumlarda operasyonun 1 saati bulması da mümkündür.

Kaş Kaldırma Estetiği Antalya Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma estetiği sırasında hastanın kaş bölgesine lokal anestezi işlemi yapılır. Daha sonra ise cerrahi işlemlere başvurularak bölgedeki kaş sarkması giderilir. Bu sayede bölgedeki kırışıklıklar ve şişlikler de ortadan kaldırılmış olur. Bazı kişilerde operasyon, talep dahilinde endoskopik yöntemlerle yapılabilir. Hastalar ameliyat sonrasında aynı gün taburcu olurlar.

Kaş Kaldırma Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş kaldırma estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

 • Ameliyat sonrası birkaç gün boyunca kaş bölgesine su temas ettirilmemeli.
 • Kaş bölgesi güneş ışığından korunmalı.
 • Bir süre denize veya havuza girilmemeli.
 • Kaş bölgesine dokunmaktan kaçınılmalı.
 • Yüz üstü bir pozisyonda uyunmamalı.
 • Doktorun reçete ettiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı.

Kaş kaldırma sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

Antalya Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatları 2024

Antalya kaş kaldırma estetiği fiyatları ve kaş estetiği ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button