Göz Estetiği Antalya

Göz estetiği Antalya, göz çevresinde yer alan dokuların yeniden düzenlenmesi, göz çevresinin ve göz kapaklarının estetik açıdan bütünlüklü bir yapıya sahip olması amacıyla yapılan operasyondur. Gözler sosyal etkileşimler sırasında, insanların en çok dikkatini çeken organlardır. İnsanlar birbirlerinin duygularını anlayabilmek, birbirleri ile bağ kurabilmek ve en nihayetinde de sözsüz iletişim kurabilmek için bilinçsiz bir şekilde karşılarındaki kişilerin gözlerine bakarlar. Gözler, kişilerin yüz güzellikleri ve çekicilikleri için de son derece büyük bir öneme sahiptirler. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar, göz kapağı sarkması, göz kapağı torbalanması ve benzer sorunlar, gözlerin görünümünü ve çekiciliğini olumsuz etkileyebilir.

Bu da bireyin sosyal etkileşimler sırasında karşıdaki kişi tarafından olduğundan daha yaşlı, yorgun veya bitkinmiş gibi anlaşılmasına neden olabilir. Tüm bu sorunlardan göz estetiği sayesinde kurtulmak, çekici ve genç bir göz çevresi görünümüne kavuşmak mümkündür. Göz estetiği sayesinde göz çevresindeki dokular yeniden düzenlenir ve birbirleri ile uyumlu hale getirilir. Yazımızın devamında ‘’Göz estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Göz estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Göz estetiğinin yararları nelerdir?’’ ve ‘’Göz estetiği kaç yaşında yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya göz estetiği ve göz çevresi estetiği hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Estetiği Nedir?

Göz estetiği, göz çevresinde yer alan ve göz güzelliği için büyük bir önem taşıyan dokuların yeniden düzenlenmesi ve göz güzelliğinin ön plana çıkarılması amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Göz estetiği, göz kapaklarına, göz çevresindeki dokulara veya kaş bölgesine uygulanabilir. Göz estetiği sayesinde göz kapaklarındaki düşüklük ortadan kaldırılabilir, gözlere bademi andıran, çekik bir görünüm kazandırılabilir ve kaşlar kaldırılabilir. Böylece bireyin göz bölgesinde bütünlüklü, genç ve çekici bir görünüm meydana gelir. 

Göz Estetiği Antalya Neden Yapılır?

Göz estetiği şu gibi nedenlerden yapılabilir:

 • Badem göz estetiği kapsamında göz çevresine, bademi andıran çekik ve çekici bir görünüm kazandırmak. 
 • Göz kapaklarındaki sarkma problemini ve göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırmak.
 • Kaşları kaldırmak ve uygun bir pozisyona sahip olmalarını sağlamak.
 • Göz dokularının birbirleriyle ve yüzün geri kalanıyla uyumlu bir görünüm edinmesini sağlamak.
 • Göz güzelliğini ön plana çıkarmak.

Göz estetiğinin yapılma nedenleri bu şekilde sıralanabilir. Göz estetiği, bireyin talepleri doğrultusunda şekillenir ve planlanır.

Göz Estetiği Antalya Kimlere Yapılabilir?

Göz estetiği 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilir. Göz estetiğinin bazı çeşitleri genelde orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilmektedir. Çünkü bu estetik operasyonlarını gerektiren durumlar genelde o yaşlarda ortaya çıkar. Ancak kaş düşüklüğü ve göz kapağı sarkması gibi durumlar genetik etmenlerden erken yaşlarda da görülebilirler. Bu yüzden daha genç yaşlı bireyler de bu operasyonları tercih edebilir. Badem göz estetiği de reşit olunduğu takdirde her yaştan hastaya yapılabilir.

Göz Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Göz estetiği çeşitleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Alt göz kapağı estetiği.
 • Üst göz kapağı estetiği.
 • Göz kapağı estetiği.
 • Badem göz estetiği.
 • Çekik göz estetiği.
 • Göz çevresi estetiği.

Göz estetiği türleri bu şekilde sıralanabilir.

Göz Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Göz estetiğinin avantajları arasında şunlar yer alır:

 • Hızlı ve ağrısız bir operasyondur.
 • Etkileri kalıcıdır.
 • Göz çevresinin çekici bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • İyileşme süreci konforlu ve hızlıdır.
 • Operasyonun yapıldığı gün taburcu olunabilir, hastane yatışı gerektirmez.
 • Ameliyata bağlı enfeksiyon riski son derece düşüktür.

Göz estetiğinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Göz Estetiği Ağrılı Mı?

Göz estetiği sırasında hasta ağrı veya rahatsızlık hissi duymaz. Göz estetiği öncesinde göz çevresine lokal anestezi uygulanır. Bazı durumlarda sedasyon yani derin uyku işlemi de göz estetiği operasyonlarına eşlik edebilir. Böylece hasta göz estetiği sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi deneyimlemez.

Göz Estetiği Ne Kadar Sürer?

Göz estetiği, operasyon sırasında yapılan işlemlere ve göz estetiğinin kapsamına göre 45 dakika ila 60 dakika kadar sürebilir. Daha bölgesel ve sınırlı operasyonlar yarım saat gibi kısa bir sürede de tamamlanabilir.

Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz estetiği farklı şekillerde yapılabilir. Göz kapağı estetiklerinde göz kapaklarında yer alan fazla dokular alınır ve kalan dokular yeniden düzenlenir. Badem göz estetiği sırasında şakak bölgesinde yapılan işlemlerle gözlere çekik bir görünüm kazandırılır. Kaş estetiğinde ise kaşlar, göz güzelliğini ortaya çıkaracak ve yüzün estetik bütünlüğünü tamamlayacak ölçüde yeniden konumlandırılırlar. Göz estetiği yaptıran hastalar ameliyatın ardından birkaç saat boyunca hastanede dinlenirler. Daha sonra ise taburcu edilirler.

Antalya Göz Estetiği Fiyatları 2024

Antalya göz estetiği fiyatları ve göz çevresi estetiği ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button