Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetiği, lokal anestezi altında, steril ameliyathane koşullarında yapılır. Bu operasyon sırasında üst göz kapağındaki torbalanma, sarkma ve düşüklük ortadan kaldırılır. Doktor, bu kazanımı sağlayabilmek için üst göz kapağında bulunan fazla yağ ve deri dokusunu alır. Kalan dokuları onarır ve yeniden düzenler. Böylece üst göz kapağı sarkması ortadan kaldırılır. Üst göz kapağı sarkması estetiği, genel olarak alt göz kapağındaki sorunlara da müdahale edilerek yapılabilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağındaki fazla dokuların sarkmasını önlemek ve göz çevresinde çekici bir görünüm oluşturmak için yapılır. Göz kapağı sarkması ve göz kapağı düşüklüğü hem göz çevresinin görünümünü olumsuz etkileyen hem de görme alanın daralması gibi sorunlara neden olan bir problemdir. Üst göz kapağı estetiği ile bu sorunların tamamı ortadan kaldırılabilmektedir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Üst göz kapağı estetiği, tüm göz kapaklarına birden müdahale edilen operasyonlara kıyasla daha kısa sürmektedir. Bu operasyon genelde 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Ancak operasyonun detaylarına göre bu sürenin bir miktar artması mümkündür.

Antalya Üst Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023

Antalya üst göz kapağı estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button