Göz Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

Göz estetiği öncesi süreçlerde, tüm estetik operasyonları öncesinde olduğu gibi ameliyat planlaması yapılır. Bu planlama sürecinde göz çevresi detaylı olarak incelenir ve bu bölgedeki estetik problemler belirlenir. Daha sonra ise hastadan, göz çevresinde nasıl bir değişim meydana gelmesini istediği öğrenilir. Tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak, genel estetik ölçütlerin de ışığında tamamen kişiye özel bir göz estetiği planlaması yapılır. Göz estetiği ameliyatı sırasında gerçekleştirilen tüm işlemler bu planlama dahilinde yapılır. Böylece operasyon sonrasında tam olarak hastanın sahip olmayı umduğu göz görünümü meydana getirilmiş olur.

Göz estetiği sonrasında hasta ilk olarak özel bir odaya alınır. Bu odada hastanın genel kontrolleri yapılır. Daha sonra ise taburcu işlemlerine başlanır. Hastaların göz estetiği sonrasında bir ila iki gün kadar yatarak dinlenmeleri tavsiye edilir. Sonrasında günlük yaşamlarına ve çalışma hayatlarına dönebilirler. Ancak iyileşme süreci tamamlanana kadar doktor tarafından önerilen noktalara dikkat etmeleri, göz çevrelerinin sağlıklı bir şekilde iyileşebilmesi için göz ovuşturma gibi zararlı alışkanlıkları bırakmaları tavsiye edilir. Aynı şekilde iyileşme sürecinde sigara kullanımına da bir süre ara verilebilir. Böylece dokular daha iyi oksijenlenir ve beslenirler, hızlı bir şekilde de iyileşirler.

Göz Estetiği Fiyatları 2023

Göz estetiği fiyatları ve göz çevresi estetiği ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button