Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Geçer?

Göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırmak için başvurulan iki temel uygulama vardır. Bunlardan ilki şiddetli göz kapağı düşüklüğünü gidermek için, özel cerrahi uygulamalar yardımı ile yapılır. Bu uygulama göz kapağı estetiği veya blefaroplasti ameliyatı olarak bilinir. Anestezi altında yapılan bu operasyon sırasında cerrahi olarak göz kapaklarına müdahale edilir ve göz kapaklarındaki sarkma sorunu ortadan kaldırılır.

Göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırmak için tercih edilen bir diğer uygulama ise lazer tedavisidir. Bu tedavi, genellikle daha az şiddetli göz kapağı sarkması sorunlarını gidermek için yapılır. Ameliyatsız bir şekilde yapılan bu uygulama sayesinde göz kapağı dokuları yenilenebilir ve göz kapağındaki hafif düşüklükler ortadan kaldırılabilir. Bahsi geçen her iki uygulama da tamamen kişiye özel olarak yapılır. Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan diğer içerikleri inceleyebilirsiniz.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz kapağı düşüklüğü farklı nedenler sonucu ortaya çıkabilir. Bu nedenlerin arasında yaşlanma, güneş ışığı maruziyeti, önerilmeyen kozmetik ürünlerin kullanımı, göz ovuşturma ve mimik kullanımı gibi etmenler yer alır. Bunlara bağlı olarak zaman içerisinde göz kapağı dokuları yıpranabilir ve göz kapağı düşüklüğü ortaya çıkabilir.

Antalya Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Fiyatları 2023

Antalya göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button