Göz Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalı?

Göz estetiği için özel olarak önerilen bir yaş yoktur. Göz çevresindeki kırışıklıklardan, göz kapağı düşüklüğü gibi sorunlardan ve kaş sarkması gibi estetik problemlerden şikayetçi olan kişiler, reşit oldukları takdirde istedikleri zaman göz estetiği yaptırabilirler. Bununla birlikte göz kapağı estetiği gibi göz estetiği operasyonları genellikle 35’li yaşlardan sonra tercih edilmektedir.

Göz Estetiği İçin Yaş Sınırı Nedir?

Göz estetiği için genel olarak üst yaş sınırı yoktur. Alt yaş sınırı ise 18’dir. 18 yaşından küçük olan kişilere göz estetiği yapılması önerilmemektedir.

Göz Estetiği Neden Reşit Olmayanlara Önerilmez?

Göz estetiği sırasında göz dokularına cerrahi olarak müdahale edilir. Bu yüzden reşit olmayan bireylere göz estetiği yapılması uygun değildir. Göz çevresinde yer alan dokuların ve genel olarak yüz görünümünün ergenliğin sonuna kadar değişmekte olduğu, geliştiği kabul edilir. Bu gelişimin ve değişim sürecinin olması gerektiği gibi, doğal bir şekilde devam edebilmesi için bu tarz estetik veya kozmetik amaçlı uygulamaların reşit olmayan kişilere yapılması tavsiye edilmez. Bununla birlikte bireyler reşit olduktan sonra göz kapağı estetiği, kaş estetiği ve badem göz estetiği gibi göz estetiklerini yaptırabilirler.

Antalya Göz Estetiği Fiyatları 2023

Antalya göz estetiği fiyatları ve göz çevresi estetiği fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.  

Doktora Sorun!
Call Now Button