Göz Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Yaygın bir şekilde gerçekleştirilen göz estetiği çeşitleri şunlardır:

  • Göz Kapağı Estetiği: Bu uygulama göz kapaklarında meydana gelen sarkmayı gidermek ve göz kapaklarının göz çevresi ile uyumlu bir yapı kazanmasını sağlamak için yapılır. Aynı şekilde bu operasyon ile göz kapağı düşüklüğü ve buna bağlı ortaya çıkan işlevsel ve estetik sorunlar da giderilebilir.
  • Badem Göz Estetiği: Halk arasında çekik göz estetiği olarak da bilinen bu operasyon göz çevresindeki sarkmaları ve kaz ayağı kırışıklıklarını ortadan kaldırmak için yapılır. Bu operasyon ile elde edilen görünüm kalıcıdır ve bireyin ömrü boyunca korunur.
  • Kaş Kaldırma Estetiği: Kaş estetiği olarak da bilinen bu operasyon sayesinde kaş düşüklüğü gibi sorunlar giderilebilir, kaşlar göz çevresi ile uyumlu, çekici bir pozisyona kavuşabilir. Bu estetik operasyon yaygın olarak hem erkeklere hem de kadınlara yapılmaktadır.
  • Ameliyatsız Göz Çevresi Estetiği (Lazer): Lazer ile yapılan ameliyatsız göz çevresi estetiği, göz çevresinde meydana gelen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak ve bölgenin herhangi bir cerrahi işlem gerçekleştirmeden çekici bir görünüme kavuşmasını sağlamak amacıyla yapılır.
  • Göz Çevresi Botoksu: Göz çevresi botoksu, göz çevresinde mimik kullanımı gibi nedenlerden meydana gelen kaz ayağı kırışıklıklarını, çizgileri ve benzer estetik sorunları ortadan kaldırmak için, ameliyatsız bir şekilde yapılan uygulamadır.
  • Göz Altı Işık Dolgusu: Göz altı ışık dolgusu veya göz çevresi dolgusu, göz çevresindeki morlukları ve sarkmaları ortadan kaldırmak, bahsi geçen estetik problemlere bağlı ortaya çıkan yorgun görünümü gidermek amacıyla yapılan uygulamadır.
  • İp Askı İle Badem Göz Estetiği: İp askı ile badem göz estetiği, klasik cerrahi işlemlerin aksine özel askılama teknikleri ile yapılan, göz çevresine bademi andıran, çekici bir görünüm kazandırmak için gerçekleştirilen uygulamadır.

Göz estetiği çeşitleri bu şekilde sıralanabilir.

Hangi Göz Estetiğini Tercih Etmeliyim?

Göz çevresinin görünümünden memnun olmayan ancak hangi operasyona ihtiyacı olduğuna karar veremeyen bireyler alanında uzman bir göz doktoru ile görüşmelidir. Böylece göz çevresindeki estetik problemler değerlendirilebilir ve hastanın talepleri doğrultusunda, kişiye özel bir göz estetiği planlaması yapılabilir.

Antalya Göz Estetiği Fiyatları 2023

Antalya göz estetiği fiyatları ve göz çevresi estetiği fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button