Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Alt göz kapağı estetiği, blefaroplasti isimli operasyon kapsamında yapılan ve alt göz çevresini ilgilendiren sorunları gidermek için tercih edilen, özel bir operasyondur. Bu operasyon lokal anesteziyle, ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Ameliyat sırasında hastanın alt göz kapağı bölgesine müdahale edilir. Böylece alt göz kapaklarındaki torbalanmalar ve sarkmalar ortadan kaldırılır. Bölgede çok daha çekici ve estetik bir görünüm meydana getirilir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

Alt göz kapağı estetiği alt göz kapağında meydana gelen torbalanmaları ve sarkmaları gidermek, bu sorunların göz altlarında yol açtığı problemleri ortadan kaldırmak ve göz çevresinde çekici bir görünüm meydana getirmek için yapılır. Alt göz kapağı estetiği tek başına yapılabildiği gibi blefaroplasti ameliyatı kapsamında üst göz kapağı estetiği ile birlikte de yapılabilmektedir. Böylece göz çevresinde bulunan tüm estetik problemlere müdahale edilebilmektedir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Alt göz kapağı estetiği genelde 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmış olur. Ancak bu operasyonun süresi, ameliyat sırasında yapılan işlemlerin kapsamında göre değişiklik gösterebilir. Eğer bu operasyon sırasında üst göz kapaklarına da müdahale edilirse işlemlerin süresi uzayabilir.

Antalya Alt Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2023

Antalya alt göz kapağı estetiği fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button